👨‍🏫 میخوای ترکی استانبولی یاد بگیری ؟

⏲️ وقت کلاس رفتن نداری ؟

 همین الان با حداقل هزینه با کمک تومرلرن خودت تو خونه ترکی یاد بگیر 📚

 

آموزش صفر تا 100 دستور زبان ( گرامر )

ترکی استانبولی – تومرلرن

در صورتیکه احتیاج به تهیه جداگانه ویدیو های آموزشی داشته باشید ، این امکان برای شما فراهم شده است

همین الان شروع به یادگیری ترکی استانبولی کن

مهارت های زبان ترکی استانبولی

مهارت هایی که یاد خواهید گرفت پلتفرم آموزش جامع ترکی استانبولی تومرلرن

گرامر ترکی استانبولی

97.9%

نوشتار بی نقص

93%

مکالمه حرفه ای

85%

گسترش دایره لغات

95%

در سالهای اخیر، کشور ترکیه تبدیل به یک مقصد مهاجرتی محبوب برای ایرانیان شده است. هم وطنان بسیاری برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا دریافت شهروندی این کشور از طریق خرید ملک، بار سفر را به این کشور بسته‌اند. همانند زندگی در هر کشور دیگری، برای انطباق پذیری سریعتر و زندگی بدون استرس در ترکیه، تسلط بر زبان رسمی این کشور دارای اهمیت بسیاری است. بسیاری از ایرانیان قبل از خروج از کشور در کلاسهای آموزشی زبان ترکی استانبولی شرکت می‌کنند تا از لحظه ورود به ترکیه دچار انزوای زبانی نشوند. افرادی نیز هستند که دانشگاههای متنوع ترکیه را برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف انتخاب می‌کنند و به همین منظور نیاز به شرکت در آزمونهای ورودی دانشگاهها و یا آزمون زبان ترکی استانبولی برای افراد خارجی (تومر) دارند.

 

 

بسیاری از ایرانیان که برای تفریح و یا اقامت کوتاه مدت عازم ترکیه می‌شوند، می‌توانند فقط با یادگیری برخی از لغات و اصطلاحات پایه‌ای و جمله‌سازیهای ابتدایی گلیم خود را از آب بیرون بکشند. ولی افرادی که برای ادامه تحصیل و یا اشتغال و اقامت بلند مدت عازم این کشور می‌شوند نیاز به یادگیری سطح پیشرفته تری از زبان دارند که مهمترین لازمه این اقدام، تسلط بر دستور زبان ترکی استانبولی است. به خصوص افرادی که در آزمون تومر و یا آزمونهای ورودی دانشگاهها شرکت می‌کنند حتما بایستی تسلط قابل قبولی بر مباحث مختلف دستور زبان ترکی استانبولی داشته باشند تا علاوه بر مکالمه و برقراری ارتباط زبانی، بتوانند سایر مهارتهای زبانی مانند نوشتن، خواندن و شنیدن را نیز به کار گیرند.

 

یادگیری زبان ترکی استانبولی در مقایسه با انگلیسی دشواری کمتری دارد. چندین دلیل برای این موضوع می‌توان برشمرد که مهمترین آنها به قرار زیرند:

1 تعداد لغات :

در مقایسه با زبان انگلیسی که دارای بیش از 500 هزار لغت و اصطلاح در مجموعه واژگان خود است، زبان ترکی استانبولی حدود 111 هزار لغت دارد و به همین دلیل زمان کمتری برای حفظ لغات ضروری مورد نیاز است.

2 لغات آشنا :

به دلیل اشتراکات تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی ایران و ترکیه، تبادل زبانی بسیاری بین دو طرف شکل گرفته است. شاید شما هم وقتی به مکالمات ترکی استانبولی گوش می‌دهید، با این که تسلطی بر این زبان ندارید ولی گهگاه لغات آشنایی به گوشتان می‌خورد. دلیل این موضوع تعداد بالای لغاتی است که از زبانهای فارسی و عربی وارد زبان ترکی استانبولی شده‌اند.

در مجموع زبان ترکی استانبولی دارای 14 هزار لغت وارداتی از سایر زبانهاست. زبانهایی که بیشترین تعداد لغت را به ترکی استانبولی صادر کرده‌اند به ترتیب زیر هستند:

عربی ← 6467 کلمه

فرانسه ← 5253 کلمه

فارسی ← 1359 کلمه

انگلیسی ← 485 کلمه

وجود این لغات آشنا باعث تسریع یادگیری لغات زبان ترکی استانبولی می‌شود.

3 پیش زمینه ذهنی :

بسیاری از ایرانیان به دلیل سفرهای کاری و یا تفریحی به ترکیه و همچنین تماشای برنامه‌های تلویزیونی به زبان ترکی استانبولی دارای پیش زمینه ذهنی برای یادگیری این زبان هستند.

چالش های یادگیری زبان ترکی استانبولی

1 منابع محدود آموزشی :

زبان ترکی استانبولی زبانی است که متاسفانه در داخل کشور، منابع نوشتاری قابل اعتنایی برای آموزش آن به زبان فارسی موجود نیست و کتابهایی که در این زمینه نگاشته شده‌اند اکثرا فاقد غنای لازم بوده و دارای اشکالات محتوایی و غلطهای املایی بسیاری هستند. به همین دلیل افرادی که قصد یادگیری زبان ترکی استانبولی به شیوه خودآموز را دارند با موانع بسیاری مواجه می‌شوند و نیازمند استفاده از کتابهای آموزشی به زبان ترکی استانبولی می‌شوند.

2 دوره های آموزشی کم بازده :

نحوه تدریس این زبان در آموزشگاههای داخل کشور دارای کاستی‌های بسیاری می‌باشد و معمولا تعداد بسیار بالایی از متقاضیان تحصیل در ترکیه که در آزمون تومر شرکت می‌کنند نمرات مطلوبی به خصوص در بخش نوشتار آزمون کسب نمی‌کنند. دلیل این موضوع عدم یادگیری صحیح و اصولی دستور زبان ترکی استانبولی و همچنین نکات مورد نیاز و ضروری برای موفقیت در بخشهای مختلف آزمون تومر به خصوص بخش نوشتار می‌باشد.

3 عدم تناسب در پیشرفت مهارتهای زبانی :

برای تسلط کامل بر زبان ترکی استانبولی بایستی یک فرآیند کامل و دقیق را طی نمایید تا چندین مهارت را به خوبی فرا بگیرید و میزان پیشرفت متناسبی در هر یک از این بخشها داشته باشید. این بخشها عبارتند از:

 • دایره لغات
 • تلفظ صحیح
 • مکالمه روان

 • توانایی خواندن متون اصلی و درک کامل مطالب
 • مهارتهای شنیداری و درک کامل هر چیزی که می‌شنوید
 • نوشتار بی نقص  
 • رعایت کامل نکات گرامری
 •  

در صورتی که در یک یا چند مهارت فوق تسلط کافی پیدا نکنید قطعا در آزمون تومر و یا تحصیل در دانشگاههای ترکیه دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

ویژگیهای دستور زبان ترکی استانبولی

مهمترین نکاتی که در یادگیری زبان ترکی استانبولی بایستی بدانید:

1- بسیاری از هم وطنانی که زبان اصلی آنها زبان فارسی است، در تلفظ حروف صدادار ترکی استانبولی دچار مشکل یادگیری هستند. پایه و اساس یادگیری زبان ترکی استانبولی، تسلط کامل بر حروف الفبای این زبان است.

2- گرامر زبان ترکی استانبولی دارای 4 قانون اصلی و بسیار مهم می‌باشد که تاثیر اساسی بر کیفیت نوشتار و مکالمه دارند و بایستی حتما تسلط کاملی بر این قوانین داشته باشید.

3- تقریبا تمام کارهایی که در دستور زبان ترکی استانبولی انجام می‌شود بر پایه بازی با پسوندها و نحوه اضافه شدن آنها به ریشه فعل، اسم، صفت و سایر کلمات است. بنابراین یادگیری پسوندها بخش عمده‌ای از پروسه یادگیری شما را به خود اختصاص خواهد داد.

TomerLearn

نمونه ای از ویدیو های آموزشی تومرلرن ویدئو آموزشی الفبای ترکی استانبولی

 

-آشنایی با حروف الفبا + 116 مثال با عکس

آموزش حروف الفبای ترکی استانبولی به روش مقایسه با حروف الفبای انگلیسی + 116 مثال تصویری برای یادگیری بهتر تلفظ حروف

استفاده از این ویدئو رایگان بوده و با تماشای آن می‌توانید نسبت به کیفیت مطالب ارائه شده اطمینان حاصل کنید.

دلایل یادگیری زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی یکی از بهترین و کاربردی‌ترین زبانها برای یادگیری می‌باشد. این موضوع دلایل متنوعی دارد که بطور خلاصه بررسی می‌کنیم :

 1. 1- ترکیه کشور هم مرز ایران است.

 2. 2- اشتراکات فرهنگی و تاریخی بسیاری با ترکیه داریم.

 3. 3- زندگی در ترکیه نسبت به سایر کشورهای همسایه مطلوبیت بیشتری دارد.

 4. 4- ترکیه دارای تنوع و کیفیت بسیار بالایی در زمینه دانشگاهها و رشته‌های تحصیلی مختلف می‌باشد.

 5. 5- مراودات تجاری گسترده‌ای بین دولت و مردم دو کشور وجود دارد.

 6. 6- ترکیه دروازه ورود به اروپاست.

 7. 7- زندگی و تحصیل در ترکیه ارزانتر از بسیاری از کشورهای پیشرفته است.

نتیجه‌گیری

چنانچه به دنبال زندگی و یا تحصیل و اشتغال در کشور ترکیه می‌باشید، بهترین راه موفقیت و انطباق سریعتر با محیط این کشور، داشتن تسلط کافی بر مهارتهای مختلف زبان ترکی استانبولی است.

چندین سال تدریس و تحقیق در زمینه آموزش زبان ترکی استانبولی و آشنایی با کاستی‌های موجود در این بخش باعث شد که بنده و همکارانم در مجموعه تومرلرن اقدام به ایجاد یک مجموعه جامع و کامل در زمینه آموزش زبان ترکی استانبولی به زبان فارسی نماییم. در اولین اقدام، به سراغ بخشی از این پروسه آموزشی رفتیم که از نظر آموزشی دارای بیشترین کاستی در داخل کشور است. بخش دستور زبان ترکی استانبولی.

پس از مدتها تدریس، تلاش شبانه روزی و ترجمه و تدوین منابع مهم آموزشی زبان ترکی استانبولی، مفتخر به ارائه کاملترین بسته آموزشی دستور زبان ترکی استانبولی برای اولین بار در کشور هستیم. با استفاده از این بسته آموزشی که شامل 63 ویدئو آموزشی است، شما قادر خواهید بود که بر تمام مباحث ضروری و کاربردی دستور زبان ترکی استانبولی از مبتدی تا پیشرفته مسلط شوید.

این بسته آموزشی به گونه‌ای طراحی شده است که پیوستگی مطالب در آن به خوبی رعایت شده است و در پایان هر بخش شما قادر به شرکت در آزمون آنلاین مربوط به آن بخش می‌باشید تا میزان موفقیت خود را در یادگیری مطالب به محک بگذارید. در پایان این دوره علاوه بر یادگیری اصول دستور زبان ترکی استانبولی، لغات بسیاری را نیز فرا خواهید گرفت و اصول پایه‌ای و مهم نحوه نوشتار صحیح به زبان ترکی استانبولی نیز تبدیل به یکی از مهارتهای شما خواهد شد.

تومرلرن

تمام مطالبی که در این مجموعه گردآوری شده‌اند به گونه‌ای تدوین شده‌اند که با استفاده از این بسته آموزشی، شما قادر به شرکت در هر نوع آزمون زبان ترکی استانبولی همانند آزمون تومر خواهید بود.

در مقام مقایسه، این بسته آموزشی از نظر گستردگی مطالب، دارای تمام نکات دستور زبانی است که در سه جلد کتابهای Yeni Hitit به آنها پرداخته شده است و علاوه بر آن، دارای مطالب اضافه بی شماری نیز از سایر منابع اصلی زبان ترکی استانبولی می‌باشد.

یعنی اگر شما قصد یادگیری زبان ترکی استانبولی با استفاده از کتابهای Yeni Hitit را داشته باشید، تمام مشکلات گرامری خود را با استفاده از این بسته آموزشی می‌توانید رفع نمایید.

 ** در پایان لازم به یادآوری می‌دانم که هزینه استفاده از این بسته آموزشی چندین برابر کمتر از کلاسهای خصوصی است و این ویدئوها پس از دانلود همیشه همراه شما خواهند بود تا هر زمان که لازم بود اشکالات خود را رفع کنید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید از بخش رفع اشکال وب سایت برای ارتباط با بنده استفاده کنید تا در اسرع وقت نسبت به رفع اشکالات شما عزیزان اقدام نمایم. **

Call Now Buttonمشاوره رایگان
0